Kardynał Zuppi, pełniący funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatu Włoch, odbył wizytę na Ukrainie. Przed planowaną podróżą do Kijowa, hierarcha odwiedził więzienie w obwodzie lwowskim.

Wizyta w placówce penitencjarnej miała na celu spotkanie z przetrzymywanymi tam osobami, w tym z rosyjskimi jeńcami wojennymi. Kardynał Zuppi, w towarzystwie nuncjusza apostolskiego Visvaldasa Kulbokasa, wręczył im upominki, w tym breloczki do kluczy, symbolizujące nadzieję na szybki powrót do domów.

Przekazał również osobiste przesłanie od Papieża, zapewniając, że Ojciec Święty modli się w ich intencji. Wizycie towarzyszyło wyrażone pragnienie, aby konflikt zbrojny na Ukrainie jak najszybciej dobiegł końca.

Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2026-07/kard-zuppi-na-ukrainie-oby-wojna-szybko-sie-skonczyla.html