Papież Leon XIV ofiarował „Srebrną Lilię” patronce Toledo, Matce Bożej z Sagrario. Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbyły się w hiszpańskim mieście.
Gest ten stanowił część obchodów setnej rocznicy koronacji wizerunku Matki Bożej z Sagrario. Wydarzenie wpisywało się również w szerszy kontekst świętowania 800-lecia położenia kamienia węgielnego pod obecną katedrę prymasowską w Toledo.
Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2026-06/leon-xiv-ofiarowal-srebrna-lilie-patronce-toledo.html




