We Wrocławiu powołano do życia nowe sanktuarium poświęcone św. Janowi Pawłowi II. Zostało ono ustanowione przy bazylice św. Elżbiety, miejscu szczególnie związanym z postacią Papieża Polaka.
Wspomniana świątynia ma długą historię z Ojcem Świętym. To właśnie 31 maja 1997 roku, w trakcie 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, Papież Polak nadał temu kościołowi garnizonowemu tytuł bazyliki mniejszej, a także dokonał konsekracji odbudowanej świątyni.
Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2026-06/nowe-sanktuarium-sw-jan-pawel-ii-wroclaw.html




