Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął w piątek uchwałę upamiętniającą kardynała Stefana Wyszyńskiego. Decyzja ta została podjęta w związku z 125. rocznicą jego urodzin oraz 45. rocznicą śmierci.

Kardynał Wyszyński od 1948 roku przez trzydzieści trzy lata przewodził Kościołowi katolickiemu w Polsce, sprawując urząd metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego.

Źródło: niedziela.pl — https://www.niedziela.pl/artykul/124546/Sejm-podjal-uchwale-w-45-rocznice-smierci-kard-Stefana-Wyszynskiego