Maj, miesiąc tradycyjnie poświęcony Maryi, zostanie zwieńczony w Poznaniu wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Ten okres w Kościele od wieków wypełniony jest modlitwą, śpiewem oraz kontemplacją tajemnicy Matki Bożej.

W niedzielę 31 maja 2026 roku, o godzinie 20:00, w Sanktuarium św. Józefa u Karmelitów, zlokalizowanym przy ulicy Działowej, odbędzie się specjalny koncert maryjny. Celem wydarzenia jest wprowadzenie słuchaczy w bogactwo tradycji Kościoła poprzez piękno dawnej muzyki sakralnej.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: Aleteia Polska — https://pl.aleteia.org/2026/05/28/poznan-maryjny-koncert-na-koniec-maja-u-karmelitow-wstep-wolny/