Szpital "Dom Ulgi w Cierpieniu" w San Giovanni Rotondo, placówka medyczna powstała dzięki staraniom świętego Ojca Pio, przygotowuje się na istotne zmiany w swoim funkcjonowaniu.
W związku z tym Papież Leon XIV podpisał chirograf, który oficjalnie powołuje specjalną komisję.
Głównym zadaniem tej nowo utworzonej komisji będzie nadzór nad Fundacją odpowiedzialną za zarządzanie wspomnianym szpitalem.
Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2026-05/leon-xiv-komisja-szpital-san-giovanni-rotondo-dom-ulgi.html





