W Sanktuarium Matki Bożej w Wambierzycach, czczonej jako Królowa Rodzin, obchodzono Dzień Matki. Pielgrzymi przybyli do wambierzyckiej bazyliki, gdzie od ośmiu wieków spogląda na nich wizerunek Matki Bożej.

Monumentalne sanktuarium, pozostające pod opieką ojców franciszkanów, stało się w tym dniu miejscem modlitwy i wyrazów miłości.

W Dzień Matki bazylika gościła liczne matki, które przybyły, aby złożyć dziękczynienia, a także dzieci, pragnące zawierzyć swoje mamy opiece Matki Bożej.

Źródło: niedziela.pl — https://www.niedziela.pl/artykul/124291/Wambierzyce—Dzien-Matki-u-Krolowej-Rodzin