Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejczycach, położony na Podlasiu, zostanie podniesiony do rangi diecezjalnego sanktuarium. Uroczystość ta odbędzie się 12 czerwca.

Nowe sanktuarium będzie poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Dobrego Pasterza.

Biskup Piotr Sawczuk podkreślił w rozmowie z Radiem Watykańskim, że miejsce to ma być otwarte dla wszystkich. Ma ono służyć nie tylko katolikom, ale każdemu człowiekowi poszukującemu Boga, prawdy i nadziei.

Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2026-05/nowe-sanktuarium-na-podlasiu-milejczyce-miejscem-szczegolnego.html