U wybrzeży włoskiej wyspy Lampedusa miała miejsce kolejna akcja ratunkowa, podczas której uratowano 55 migrantów z krajów afrykańskich. Niestety, w wyniku tej dramatycznej przeprawy, nie udało się ocalić życia miesięcznej dziewczynki, która dotarła na miejsce w stanie krytycznym.

Tragiczny incydent po raz kolejny uwypukla dramatyczną sytuację osób próbujących dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne. Lampedusa pozostaje jednym z głównych punktów docelowych dla migrantów uciekających przed konfliktami i ubóstwem.

W lipcu bieżącego roku na Lampedusę uda się Ojciec Święty. Papież zamierza modlić się za wszystkie ofiary migracji oraz zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na skalę i tragiczne konsekwencje tego zjawiska.

Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2026-05/lampedusa-smierc-dziecko-leon-xiv-migranci.html