Arcybiskup Pragi Stanislav Přibyl uczestniczył 9 maja w spotkaniu ekumenicznym, które miało miejsce w kościele Zmartwychwstania Pańskiego, położonym na terenie dawnego nazistowskiego obozu w Terezinie.

Podczas uroczystości arcybiskup podkreślił, że głoszenie pojednania jest obowiązkiem, nawet jeśli bywa to „niewygodne”. Wydarzenie to wpisywało się w obchody Jubileuszu Pojednania, który został zainicjowany przez arcybiskupa Přibyla jeszcze w czasie, gdy sprawował on posługę biskupa diecezji litomierzyckiej.

Źródło: Vatican News – Polski — https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2026-05/arcybiskup-pragi-w-bylym-nazistowskim-obozie-terezin.html